با حضور دکتر پورعلی و دکتر رضانیا؛
زوایای پیدا و پنهان بیماری کرونا در نشست جامعه بازاریان و بازرگانان کیش بررسی شد

در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ جلسه ای به همت جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با هدف آگاهی بخشی از زوایای پیدا و پنهان بیماری کرونا با حضور دکتر پورعلی و دکتر رضانیا و جمعی از مدیران بازارهای تجاری جزیره کیش برگزار شد.
در جلسه ای که با حضور دکتر پورعلی؛ معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ، دکتر رضانیا ؛مدیر مرکز توسعه و سلامت کیش و مدیران و اعضای هیئت مدیره بازارهای تجاری برگزار شد، ضمن آگاهی بخشی از زوایای پیدا و پنهان بیماری کرونا بر انتشار اخبار از منابع موثق تاکید شد.
در ابتدای جلسه سادات نجفی؛ مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش ضمن خیر مقدم و مهم شمردن هشدارهای مراکز سلامت به اقدامات و تمهیدات صورت پذیرفته جهت مصونیت از ابتلا به این بیماری دررابطه با بازارها اشاره کرد.
در بخش دیگری از جلسه دکتر رضانیا ضمن تشریح مراحل جهش یافتگی ویروس های خانواده کرونا در مقاطع زمانی مختلف مهمترین عامل در جلوگیری از انتشار این ویروس را ضدعفونی کردن و شست وشوی دست و صورت با آب و صابون و میکروب زدایی دست ها با ژل های ضدعفونی کننده عنوان داشت.
دکتر پورعلی نیز در ادامه جلسه در خصوص تمهیدات صورت گرفته از طرف سازمان منطقه آزاد کیش در جهت کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری پرداخت و درخواست نمود تا مردم اطلاعات درست را تنها از طریق مراجع معتبر در جزیره کیش در یافت کنند. وی افزود: در حال حاضر دکتر نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش و دکتر رضا نیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تنها مراجع رسمی در جهت انتشار اطلاعات درست هستند و به صورت روزانه در این خصوص گزارش می دهند.
پورعلی با اعلام این خبر که تا کنون هیچگونه مورد تایید شده و ثبتی در جزیره کیش در ابتلا به این ویروس وجود نداشته است، گفت: همکاری آحاد مردم در رعایت بهداشت متضمن استمرار سلامتی در جزیره کیش است و باید از شایعات به دور بود.
در پایان جلسه مدیران مراکز و بازارهای تجاری کیش سوالات و راهکارهایی در جهت اگاهی افکار عمومی و حفظ سلامتی هر چه بیشتر کارکنان بازارها و مراجعین بیان داشتند و پاسخ های لازم را از مسئولان دریافت نمودند.