مدیرعامل جامعه بازاریان کیش با اشاره به حادثه بازار پردیس یک،‌ از آن به عنوان بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ کیش یاد کرد و گفت: تلاش ما از همان ابتدا بر این بود که بتوانیم مشاور خوبی برای هیات‌ مدیره بازار باشیم و مسئله را سریع‌تر حل کنیم.
سادات نجفی با بیان این که وظیفه ذاتی ما صیانت از اعضاست افزود: البته نمی‌توانیم در مسائل داخلی بازار دخالتی داشته باشیم ولی باید تلاش کرد در یک بستر تعاملی اختلاف‌ها مرتفع شود.
وی ادامه داد: در خصوص پرداخت خسارت کسبه خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و ۱۰ میلیارد تومان خسارت توسط بیمه پرداخت شده است ولی در خصوص سازه بازار اختلاف‌نظرهایی بین بازار و بیمه وجود دارد که امیدواریم مرتفع شود.

مشاور فنی مدیرعامل بیمه ایران معین نیز با اشاره به کارشناسی‌های انجام شده گفت: جمع‌بندی نظرات کارشناسان در خصوص سازه بر این شد که این سازه نیازی به تخریب کامل ندارد و قابل بازسازی است. بر همین اساس کارشناسان ما نیز صورت جلسات را تا ابتدای شهریور نهایی کردند و بیمه آمادگی پرداخت خسارت را داشت.

محمدرضا موحد با اشاره به این که هنوز توافقی در خصوص مبلغ پرداختی حاصل نشده است افزود: بیمه‌نامه خریداری شده برای سازه مشکل کم‌ بیمه‌گی دارد و برای نزدیک به ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع مجموعا ۳۵ میلیارد تومان تعهد خریداری شده است.
وی ادامه داد: هیات‌مدیره بازار خواستار پرداخت خسارت به صورت کامل است که از لحاظ قوانین این برای بیمه امکان‌پذیر نیست.

irna.ir