در حاشیه آیین افتتاح “مانتو بلوط” مدیرعامل جامعه بازاریان کیش با تاکید بر حمایت جامعه از تمام تولیدکنندگان کشور، اظهار داشت: مناطق آزاد فرصتی برای تولید در کشور هستند.

رحمان سادات نجفی، همگرایی بین بخش‌های خصوصی و اتاق اصناف را مایه رشد دانست و گفت: مناطق آزاد، ظرفیت ملی هستند و واحدهای تولیدی در این منطقه پنج برابر واردات کالا، صادرات دارند.

وی افزود: برخی تولیدی‌های پوشاک در گذشته آغاز به‌کار کردند که کار آنها منجر به شکست شد، دلیل آن واردات در منطقه نبود، علت آن قاچاق در کشور است که از راه‌های گوناگون صورت می‌گیرد،

رحمان سادات نجفی اظهار داشت: حجم واردات کل مناطق آزاد برای کالاهای گروه ۴ حدود ۵۰۰ میلیون دلار است، که در این شرایط توجیهی برای واردات این حجم از کالا‌ هم نیست.

وی ادامه داد: مناطق آزاد با اجرا شدن ۳۰ درصد از قوانین آن به‌عنوان یک الگوی موفق اقتصادی بوده است، ظرفیت هر منطقه آزاد با یکدیگر تفاوت دارد و نباید همه آنها با یک قوانین اداره شوند.

مدیرعامل جامعه بازاریان کیش بیان کرد: در حق مناطق آزاد اجحاف شده و این مناطق مظلوم واقع شده‌اند، همیشه هجمه‌هایی به سمت مناطق آزاد بوده که واقعیت نداشته است.

وی با اشاره به افتتاح شعبه مانتو بلوط در این جزیره عنوان کرد: از این حضور بسیار خوشحالیم و استقبال می‌کنیم، حدود دو میلیون گردشگر داریم که ان‌شالله در آینده و با تکمیل ترمینال فرودگاه و افزایش ورود گردشگر تخمین زده شده که این میزان به ۵ میلیون خواهد رسید.

سادات نجفی افزود: به‌ اعتقاد بنده تولیدی که قابلیت صادرات نداشته باشد را نمی‌توان “تولید” نامید، امیدواریم که آقای واعظ بتواند کار خود را به کشورهای همسایه صادر کند و این یکی از ظرفیت‌های مناطق آزاد هست.