جلسه تجلیل از ناظرین پروتکل های بهداشتی روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹ با حضور جناب آقایان دکتر پورعلی و دکتر رضانیا و تنی چند از اعضای هیات مدیره جامعه بازاریان در دفتر جامعه بازاریان و بازرگانان کیش برگزار شد .
در ابتدای این جلسه رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با عرض خیر مقدم خدمت مدعوین گرامی ، بر ضرورت همراهی همه دستگاه ها و تشکل ها در رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در جزیره کیش تاکید کردند . بعد از سخنان آغازین ایشان ، دکتر پورعلی ضمن اظهار خوشحالی و خرسندی بابت تشکیل گروه ناظرین پروتکل های بهداشتی در بازار ها و مراکز خرید جزیره کیش ، اظهار داشت: جامعه بازاریان در هر دو مقوله مقابله و مدیریت با کووید ۱۹ در کنار شورای سلامت کیش از کارنامه بسیار موفقی برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با همفکری با مدیران و هیات مدیره بازار های تجاری و خدماتی توانستند اعضای این جامعه را با راهکارهای ارائه شده و دستورالعمل های شورای سلامت کیش همراه و همدل نمایند، افزود: اگرچه مجامع صنفی این منطقه از لحاظ ساختاری، عضو شورای سلامت نبودند اما از ابتدا و قبل از تفویض اختیارات و احکام شورای تامین، در این نبرد نابرابر حضور موثر و فعال داشتند.
دکتر پورعلی تصریح کرد: در جزیره کیش هیچگونه پنهان‌کاری در اعلام شرایط و یا تعداد مبتلایان و آمار مرگ و میر کرونا وجود ندارد و رفتارهای پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی‌های مرتبط با آنان در این جزیره، در کل کشور الگو و تدبیر آفرین بوده و هست.
🔸دکتر رضانیا نیز در ابتدا با تشکر از حرکت خودجوش جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و ساماندهی ناظرین پروتکل های بهداشتی و همچنین حضور موثر و مخلصانه ناظرین محترم ، با اظهار اینکه، اگر همراهی و انسجام بین تشکل‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی نبود، وضعیت امروز جزیره کیش به مراتب بدتر از شرایط کنونی بود، ادامه داد: جامعه بازاریان از جمله اولین تشکل های بخش خصوصی جزیره کیش بود که از ابتدا در مسیر فرهنگ‌سازی، اجرای کامل پروتکل‌ها و توجیه مدیران و عوامل اجرایی بازارها وارد میدان شد و با جذب کیشوندان علاقه مند و دلسوز جزیره که جانشان را چون کادر درمان در دست خویش گرفته و بر امر اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت دارند ؛ باعث شد که ما در بازرسی‌های میدانی شبانه روزی ، شاهد رعایت کامل دستورالعمل های شورای سلامت کیش از سوی غرفه‌داران باشیم.

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به شرایط مهمان‌پذیر بودن جزیره کیش تاکید کرد: اتفاقی که برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در این جزیره از طرف سازمان منطقه آزاد و جوامع خصوصی و ارگان‌های دست‌اندرکار افتاده است، در کل ایران بی‌نظیر و بی سابقه است.
🔸مدیرعامل جامعه بازاریان کیش هم با تاکید بر اهمیت و تاثیر تلاش کادر درمان و شورای سلامت و حمایت بخش خصوصی در کنترل این بیماری در جزیره کیش، اظهار داشت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهم‌ترین مباحث کنترل و پیشگیری از این بیماری است و از آنجا که دستگاه‌های نظارتی دارای امکانات و نیروهای محدود می‌باشند، بخش خصوصی نیز به همراهی این سیستم شتافت.
🔺رحمان سادات نجفی افزود: با برنامه‌ریزی و انتشار فراخوان مردمی، با حضور و فعالیت پنج نیروی تحصیلکرده و داوطلب طرح نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شد و ان‌شاءالله با جذب نیروهای بیشتر ادامه خواهد یافت تا جامعه بازاریان نیز سهم کوچکی در اداره‌ این بحران داشته باشد.

در پایان این نشست، با اهدای لوح تقدیر و هدیه از ناظرین رعایت پروتکل‌های بهداشتی جزیره کیش تجلیل شد.