ناصر آخوندی در گفتگوی خبری سیمای کیش گفت: بانک‌های آف شور یا فراساحلی به دلیل اینکه منابع ارزی دارند و سپرده‌ها و سرمایه‌ها توسط سرمایه گذاران خارجی و همچنین سرمایه گذاران داخلی دارای منابع ارزی می‌تواند در سرزمین اصلی رقابت ایجاد کند.

وی گفت: خیلی از هموطنان ما یا کارگزاران ایرانی در سایر کشور‌ها دارای منابع ارزی هستند و می‌توانند در این بانک‌ها سپرده گذاری کنند و از سود این سپرده گذاری‌ها بهره‌مند شوند.

ناصر آخوندی گفت: این سپرده گذاری در جهت رونق تولید و گردشگری و خدمات می‌تواند موثر باشد.

وی گفت: این بانک‌ها براساس قوانین و مقررات بسیار ساده‌تر از بانک‌های داخلی است و زیر نظر بانک مرکزی هستند.

آخوندی گفت: شرکت سرمایه گذاری در سال۹۸ فرایند دریافت مجوز برای ورود به بورس را انجام داد و توانست یک هلدینگ مالی چند رشته‌ای را مجوز بگیرند و در مراحل نهایی است تا مجوز از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای اساسنامه از سهامی عام به سهامی خاص را دریافت کند تا بتواند به بورس وارد شود.

آخوندی گفت: همه شرکت‌های سازمان زیرمجموعه این شرکت قرار می‌گیرند و سهام آن‌ها به بورس منتقل می‌شود.

عضو هیات مدیره سازمان منطفه آزادکیش گفت: شفافیت شرکت‌های که در بورس پذیرفته می‌شوند بیشتر از مابقی شرکت‌ها است.

آخوندی گفت: تلاش می‌کنیم در نیمه اول امسال شرکت وارد بورس شود و کارکنان سازمان و ساکنان جزیره بتوانند در صورت تمایل بتوانند سهام ترجیحی را دریافت کنند.

عضو هیات مدیره سازمان منطفه آزادکیش در خصوص مسکن ملی گفت: مسکن اقدام ملی چند ماه قبل آغاز شد و تفاهم نامه با وزارت مسکن و شهرسازی به امضا رسیده است و در همین ماه با حضور وزیر مسکن و دبیر شورای عالی مناطق آزاد بتوانیم کلنگ احداث آن را به زمین بزنیم.

ناصر آخوندی با اشاره به اینکه مسکن اقدام ملی در جنوب جزیره با بیش از ۳۵هکتار در نظر گرفته شده است گفت: پروانه ساخت این مسکن رایگان است و با توجه به اینکه قیمت زمین هم منطقه ای است، دارای ارزش افزوده مطلوبی خواهد بود.