مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: کالا‌های کُره‌ای وارداتی به کیش براساس مهلت ۴۵ روزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد به تجار و بازرگانان کیش انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز کیش، رحمان سادات نجفی در گفتگوی تلفنی با خبر سیمای کیش با تشکر از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش به دلیل تنویر افکار عمومی در خصوص فیلم منتشر شده از ترخیص کالاهایی با نشان سامسونگ و ال جی در بندرتجاری کیش، گفت: خوشبختانه واردات هیچ کالایی به جز کالا‌های رژیم صهیونیستی و کالا‌های ممنوعه که در قانون مشخص شده است به مناطق آزاد تجاری ممنوع نیست.

وی گفت: اخیرا با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ورود لوازم خانگی کُره‌ای به شکل تجاری به کشور ممنوع شد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز از این دستور تمکین کرد.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان با اشار به سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد به جزیره کیش گفت: با توجه به ثبت سفارش و انجام مراحل واردات کالاهای کُره ایی از سوی برخی از تجار جزیره کیش در جلسه ای با سعید محمد موافقت دبیر شورایعالی مناطق آزاد برای تعیین مهلت ۴۵ روزه برای انجام فرایند واردات و ترخیص این کالاها در نظر گرفته شد و تا پانزدهم آذر فرصت باقی است.

رحمان سادات نجفی با اشاره به مصاحبه مدیر توسعه تجارت کیش در خصوص ترخیص این کالاها، افزود: کالا‌های وارداتی کاملا قانونی و در مهلت مقرر توسط تجار خوشنامی وارد جزیره کیش شده است و این لوازم خانگی برای مصرف در جزیره کیش وارد شده اند.

بیشتر بخوانیم: ترخیص لوازم خانگی با نشان سامسونگ و ال جی در بندرتجاری کیش

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: در گمرکات مناطق آزاد کمترین فساد و در گمرک منطقه آزاد کیش هیچگونه فسادی تاکنون رخ نداده است و همیشه فعالیت تجار و بازرگانان در چهارچوب قانون بوده است.

وی با اشاره به محدودیت واردات کالاهای کره ای گفت: این بخشنامه کلی ابلاغ شده و نیاز است جزئیات آن از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اطلاع رسانی شود.

رحمان سادات نجفی گفت: با توجه به اینکه این دستور ، دستور مقام معظم رهبری است و تکمین از این دستور برهمگان واجب است و مناطق آزاد نیز با در نظر گرفتن این نکته که این دستور به صلاح کشور است از آن تمکین کرده اند اما این به این معنا نیست که همه لوازم با برند کره‌ای ممنوع شده باشد و خلاصه شده به قسمتی از برنده‌های کره‌ای و مشخصاً چند قلم لوازم خانگی.

وی گفت: این محدودیت را نمی شود تعمیم داد به خنک کننده ها و خیلی از محصولاتی که اکنون تمام ساختمانهای کیش بیشتر خنک کننده هایشان کره ای هستند و نیاز به واردات دارند و نیاز به قطعه دارند و اگر بخواهیم محدودیت برای واردات ایجاد کنیم مردم دچار مشکل خواهند شد.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانن کیش گفت: براساس گفتگو با مسئولان شورایعالی مناطق آزاد و هم چنین سرپرست منطقه آزاد کیش خوشبختانه واردات این تعداد کالا‌ها ضابطه‌مند بوده است و در چهارچوب مهلت قانونی بوده است و محدودیتی برای ترخیص آنها وجود ندارد و مراحل ترخیص کالاها انجام و در فروشگاه‌ها عرضه خواهند شد.