بخش خصوصی به “کیش” امید بسته است

رییس هیئت مدیره شورای هماهنگی و همکاری فعالین اقتصادی مناطق آزادکشور: جزیره کیش می تواند نقش مؤثری در صنعت پخش ایفا کند.

رحمان سادات نجفی در مراسم افتتاحیه ششمین کنفرانس بین المللی صنعت پخش ایران گفت: ظرفیت های موجود درجزیره کیش می تواند نقش مؤثری در صنعت پخش کشور داشته باشد.

درآیین افتتاح ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی صنعت پخش ایران که با حضور وحید زارع فکری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی فرحی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و علیرضا شاه میرزایی معاون وزیرصمت در امور تجارت و خدمات برگزار شد ، مدیر عامل جامعه بازاریان وبازرگانان کیش با اشاره به موقعیت ویژه کیش از نظر زیرساختی در بین مناطق آزاد کشور گفت: امروزه درکشورهای همسایه شاهد هستیم بسیاری از کالاهای ایرانی با بسته بندی غیر ایرانی درحال عرضه است درحالیکه می توان از ظرفیت های جزیره کیش در حوزه بسته بندی و صادرات در صنعت پخش بهره مند شد.

رحمان سادات نجفی افزود: جزیره کیش اگرچه از نظر جمعیتی و وسعت ، شهر بزرگی نیست اما به واسطه زیرساخت ها، قوانین، دسترسی و موقعیت جغرافیایی مزیت های بسیاری برای تولید کنندگان و صادرکنندگان به همراه دارد.

وی درپایان با بیان اینکه یکی از مشکلات فعالین اقتصادی در جزیره کیش بالا بودن هزینه های نگهداری کالاست که سبب افزایش قیمت تمام شده کالا می شود ابراز امیدواری کرد با ایجاد مجتمع خدمات انباری از ظرفیت های کیش درجهت توسعه منافع ملی استفاده شود.

برگزاری نشست های تخصصی و همایش جانبی با موضوعاتی نظیر بررسی وضعیت شرکت های دارویی در سال ۱۴۰۳ و چشم انداز ۵ سال آتی، ارتباط سامانه های دولت و سامانه جامع تجارت، سامانه جامع انبارها ((TTAC ، ضوابط و استانداردهای ATP، تاثیر فناوری های نوظهور بر افزایش بهره وری در صنعت پخش و لجستیک، روایتی متفاوت از TSProad روایتی متفاوت از دلFedEx،معرفی طرح کسب نو بانک تجارت، هوشمندسازی در فرآیند توزیع و پخش و تحول دیجیتال در صنعت پخش در عصر هوش مصنوعی، برنامه های جانبی این رویداد بین المللی است.

گفتنی است ۵۰ نفر از اساتید ، دست اندرکاران و مسوولان بخش های خصوصی و دولتی، سخنرانان و ارائه کنندگان این نشست های تخصصی هستند.این رویداد به همت انجمن ملی صنعت پخش ایران و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و شرکت بهاران تدبیر کیش تا ۲۰ اردیبهشت در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۴:۰۰ در نشست های تخصصی این نمایشگاه در مرکز همایش های بین المللی حضور یابند و از ساعت ۱۷۰۰ تا ۲۲:۰۰ از نمایشگاه بازدید کنند.